Kapat
Hesabım
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
11.09.2023

Afia Nasıl ve Ne Şartlarda Üretir?

Afia ürünleri gereken AR-GE faaliyetinden sonra üretime uygun bulunan ürünler anlaşma yapılan firmaların fabrikalarında tüm sürece tanıklık ederek fason olarak gerçekleştirilmektedir.

Öncelikle üretici firmanın kullandıkları hammadde ve katkı maddelerinin ürün menşei belgeleri incelenir varsa kullandıkları maddelerin helal sertifikalarını göndermeleri sağlanır. Ürünün içeriği hususunda herhangi bir şüphe ve sorun kalmadı ise, kullanılabileceği yönünde ürünün üretilmesine onay verilir.

Üretim Hattı Nasıl Kontrol Edilir?

Üretim hattı; hammadde karışım tankları, yarı mamul tankları, ürün üretim hatları ve paketleme hatları üretilecek ürüne bağlı olarak su veya yağ ile ayrıntılı bir şekilde olarak temizlenir. Temizliğin tam olarak sağlanması için kontrolü yapılan hammadde ve katkı maddeleri kullanılarak bir parti üretim yapılarak üretim hattında geçirilir ve üretim yapılacak firmaya teslim edilir.

Üretimin tüm aşamaları Afia yetkili mühendisleri tarafından fabrikadaki üretimin bizzat başında bulunarak ürünün helal, kalite, sağlık ve hijyen koşulları açısından takip edilir. Gerekli gördüğü, yani ürünün helal ve sağlıklı olmasına etki edecek zarar gelebilecek durumlar oluştuğunda proses en baştan başlatılır. Tüm ürünlerimiz üretimi böylelikle şüpheye neden olmayacak derecede hassas ve hijyen koşullarında gerçekleştirilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.